Alkotmányos alapjog lett az önvédelem és a magántulajdon védelme.
Emlékezhetünk még Szoboszlai Barnára, arra a kesznyéteni gazdára, aki 2008 júniusában áramot vezetett kerítésébe, hogy így védje veteményesét a tolvajokkal szemben. Az akciót követően egy tolvaj meghalt, kettő pedig súlyosan megsebesült.
Ezután indult az idős bácsi kálváriája a bíróságokon, amely országos felháborodást váltott ki. De sorolhatnánk még a hasonló eseteket, kb. minden napra jutott egy ilyen hír a Blikkbe, vagy a (bűn)Tények-be.
Na de miért pont most jutott eszébe a kormánynak, hogy változtatni kell a jogszabályokon? A törvénygyár megfeszített tempója nem tette lehetővé, hogy napirendre kerüljön a kérdés, vagy a Fidesz vezetése előre lát valamit?
A kormány már nagyon régen elengedte a szegények kezét. A felzárkóztató programok sikereitől nem hangos a sajtó. A hiteltörlesztők az egekben, a szociális kiadásokat levágják, az alacsonyabb bérkategóriába tartozók keresete tovább csökken, nem látom az egymillió új munkahelyet. Sokak számára még kilátástalanabb lesz az élet 2012-ben. Azok pedig, akiknek már nincs veszítenivalójuk, vagy csak egyszerűen nem tudnak kenyeret adni a gyerekük szájába, nem fognak válogatni az eszközökben.
A rendőrség megreformálása továbbra is várat magára… Az ügyészséget azonban megerősítették. A kormány nem fogja tudni kezelni az „éhséglázadást”, ezt már előre el is ismeri. Ránk hagyja a probléma megoldását.
Thomas Hobbes és John Locke
Érdemes lenne a Fidesz-KDNP frakciónak átfutni Hobbes és Locke gondolatait unalmas pillanataikban. Akkor ugyan is megtudnák, hogy miért is hozták létre az emberek az államot.
Nem akartak félni, az életükért küzdeni, lemondtak többek között az önbíráskodás jogáról, az államot ruházva fel az erőszak monopóliumával, cserébe elvárták, hogy a törvények betartásával oltalmazzák életüket és tulajdonukat. Ha erre a minimumra sem képes egy európai kormány 2012-ben, talán nem túlzás illegitimnek nevezni.
Ugyanis NEM a mi dolgunk agyonverni a betörőt!
(Biztos demagóg voltam.)